Перемога в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу до Дня Землі

Роганський академічний ліцей взяв участь в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу до Дня Землі (Дня Довкілля), який проводив Комунальний заклад «Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості»

Всеукраїнський конкурс до Дня Землі (Дня Довкілля) (далі - Конкурс) - це нагода кожному продемонструвати громадянську позицію, небайдужість до стану довкілля, повагу і любов до рідної країни, до рідної землі.
Конкурс проводиться до екологічного свята Дня Землі (Дня Довкілля), через яке людство проявляє свою солідарність планеті, проводячи масові практичні заходи з покращення екологічної ситуації. Конкурс проводиться щорічно протягом квітня-травня з метою спонукати та активізувати молодь бути уважнішими до тендітного і вразливого довкілля, сформувати екологічну свідомість, культуру, дбайливе ставлення молоді до природи та залучити її до практичної природоохоронної роботи.

Основними завданнями Конкурсу є:
• залучення дітей до активної, пізнавальної, пропагандистської, трудової та суспільно-корисної роботи;
• пошук і підтримка дітей, які виявили здібності до дослідницької роботи, а також в напрямку охорони довкілля;
• демонстрація практичних напрацювань школярів, молоді та вихованців творчих учнівських об’єднань під час виконання завдань всеукраїнських та міжнародних конкурсів;
• створення умов для творчої самореалізації учнів;
• обмін досвідом роботи з дослідницької роботи;
• популяризація кращого досвіду природоохоронної роботи з учнівською молоддю;
• підвищення ефективності навчально-досвідної роботи вихованців, учнів на навчально-дослідних земельних ділянках;
• задоволення потреб у екологічному волонтерському самовизначенні та творчій самореалізації, підготовка учнівської молоді до свідомої природоохоронної діяльності.

До програми проведення Конкурсу можуть бути включені наступні заходи:
• трудові заходи з насадження дерев, кущів, квітів, впорядкування територій біля власних будинків, закладах загальної середньої та позашкільної освіти, в парках, скверах, на вулицях міст і сіл тощо;
• прокладання маршрутів нових екологічних стежок;
• просвітницькі природоохоронні заходи по збереженню первоцвітів, дикорослих лікарських рослин тощо;
• відеоролики, соціальні реклами, науково-практичні конференції, виступи колективів екологічної просвіти (агітбригад), конкурси агіт-листівок екологічного змісту, дитячих малюнків на природоохоронну тематику, фото виставки тощо;
• «зелені уроки», бесіди, круглі столи на екологічну тематику;
• посвята молодших школярів в юннати;
• екскурсії по природно-заповідних об’єктах, ботанічних садах, дендропарках тощо;
• підсумкові конференції з охорони навколишнього природного середовища, збереження біорізноманіття, природних ресурсів планети, в тому числі й енергетичних.

За наслідками проведення Конкурсу її учасники готують звіт про проведену роботу в довільній формі.

Відповідно Наказу №46 від 28.04.2023 р. «Про підсумки проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу до Дня Землі (Дня Довкілля)» серед 16-ти переможців і учнівський колектив Роганського академічного ліцею, про що свідчить також і грамота.

/Files/images/2023/учнівський_колектив_1-11_класів_Комунального_закладу_Роганський_академічний_ліцей.jpg