Фінсування

/Files/images/фінанси2.jpg Відповідно до Бюджетного кодексу України та Законів України “Про освіту”, “Про повну загальну середню освіту”, фінансування комунальних закладів загальної середньої освіти здійснюється за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством, наприклад, благодійної допомоги, грантів тощо.

З державного бюджету заклади загальної середньої освіти отримують освітню субвенцію на оплату праці з нарахуваннями педагогічним працівникам у частині забезпечення видатків на здобуття повної загальної середньої освіти.
Також для закладів загальної середньої освіти з державного бюджету виділяються субвенції на підтримку Нової української школи, організацію інклюзивної освіти, субвенція «Спроможна школа для кращих результатів» для підтримки опорних шкіл — на ремонти, закупівлю обладнання та автобусів.

Як це відбувається?

Фінансові ресурси надходять до бюджетів територіальних громад безпосередньо із державного бюджету (оминаючи обласний рівень розподілу, на відміну від більшості інших міжбюджетних трансфертів) у вигляді освітньої субвенції.

Субвенції – це міжбюджетні трансферти, які мають чітке цільове призначення (на відміну від дотацій, які можуть розподілятися на розсуд отримувача цих коштів).

У Бюджетному кодексі України є окрема стаття, повністю присвячена освітній субвенції (ст. 103-2). Згідно з нею, субвенція може бути витрачена на оплату праці педагогічних працівників у різних типах закладів освіти (початкові школи, гімназії, ліцеї, спецшколи, інклюзивно-ресурсні центри та ін.).

Освітню субвенцію громади можуть витрачати лише на оплату праці педагогічних працівників. Фінансування технічного персоналу, комунальних платежів, утримання, ремонти, розвиток шкіл громади здійснюють з власних надходжень.

Залишки субвенції – тобто невитрачена сума субвенції – переважно залишаються в громадах, які можуть витрачати їх на інші цілі в галузі освіти, наприклад, розвиток опорних шкіл, оснащення закладів освіти персональними комп’ютерами та мультимедійним обладнанням, здійснення заходів, пов’язаних із забезпеченням пожежної безпеки; ремонт і придбання обладнання для їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти; підключення закладів освіти до Інтернету, насамперед у сільській місцевості та ін..

Фінансування діяльності Комунального закладу «Роганський академічний ліцей» здійснюється із коштів державного та селищного бюджетів.

Потреби та напрями використання визначаються Управлінням освіти Роганської селищної ради та відображені у кошторисі, з яким можна ознайомитися у вкладенні нижче.

/Files/images/2024/Роганський академічний ліцей - фінанси 2023р.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 769