Заходи для читачів

10 вересня

100 років від дня народження Станіслава Лема

12.09.21 року виповнюється 100 років від дня народження Станіслава Лема - львів’янина з «фантастичною» душею. Саме в понеділок, 12 вересня 1921 року у Львові (вул. Лепкого, 4) народився Станіслав Лем, відомий польський письменник-фантаст єврейського походження, автор романів-попереджень.

28 вересня

Всеукраїнський день бібліотек

До Всеукраїнського дня бібліотек в Роганському академічному ліцеї бібліотекарем Носань О.І. та класним керівником 7-А класу Гнедко А.М. була поведена класна година «Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність». Під час заходу семикласники прослухали історичну довідку про першу бібліотеку в Київській Русі – бібліотеку Ярослава Мудрого. Познайомились з видатними людьми в професії бібліотекаря, кращими бібліотеками України та незвичайними бібліотеками світу.

23 листопада

В рамках тижня бібліотеки в школі, бібліотекар закладу познайомила учнів 1-Б класу з роботою бібліотеки, її фондом. Діти разом з казковими героями «помандрували» сторінками української народної казки, пригадали своїх улюблених казкових героїв, поділились своїми враженнями про казку.

/Files/images/bbloteka_ral/дент бібл. 001.jpg

Четверта субота листопада

День па́м'яті жертв голодомо́рів

Щорічний національний пам'ятний день вУкраїні, що припадає на четверту суботу листопада. Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння й ставлять символічні горщики з зерном і свічки до пам'ятників жертвамголодоморів в Україні. Голодомо́ри в Украї́ні— неодноразова масова загибель людей відголодуна територіїУРСР, спричинена зумисними діямисталінськоївлади і спрямована нагеноцидкорінного населення. Найвідомішим і визнаним на міжнародному рівні голодомором є масове вимирання українців у 1932—1933 роках. Визначення «голодомор» вживається також для голоду 1921—1923 та 1946—1947 років. До цього дня в бібліотеці Роганського академічного ліцею діє виставка печатних матеріалів. Відвідувачі бібліотеки мають нагоду ознайомитись з цим трагічним фактом в історії нашої Батьківщини із матеріалів, які виставлені на діючій виставці.

/Files/images/bbloteka_ral/дент бібл. 004.jpg

28 листопада

День народження С.Дерманського

«Дитяча книжка, на мою думку, повинна бути цікавою. Якщо дитині читати цікаво, то книжка вже непогана. Але це мінімум. Якщо додається ще й ненав'язливий виховний момент, то книжка добра. Якщо вона ще й спонукає задуматися задуматися – книжка гарна. А якщо ще й торкається струн дитячої душі, то просто чудова. І, зрештою, якщо книжка ще й весела, то це найкраща книжка.» - це слова українського дитячого письменника Сашка Дерманського. До дня народження (28.11.76) С.Дерманського бібліотекар Роганського академічного ліцею провела бібліотечну годину в 4-А класі. Діти ознайомились з біографією письменника, його віршами, заслухали уривок з книги автора «Мрія Маляки», познайомились з книгами Сашка Дерманського , які є в бібліотеці закладу. Олена Іванівна гостинно запросила учнів 4 класу відвідувати бібліотеку.

/Files/images/bbloteka_ral/дерманський 005.jpg

20 грудня

День Святого Миколая

Зимовий період – найулюбленіший час більшості дітей! Чому? Бо саме взимку – найбільше свят і омріяних подарунків – іграшок та солодощів!

Попереду стільки всього неймовірного! А починаються зимові свята з Дня святого Миколая, який, згідно з повір’ям,у ніч на 19 грудня кладе під подушку солодощі та подарунки слухняним дітям. Звідки пішла така традиція? Існував Миколай насправді чи це просто персонаж із красивої легенди? На всі ці запитання знайшли відповіді учні 1-А класу коли відвідали бібліотеку. Діти відгадували зимові загадки, впізнавали казкових героїв, подивились пізнавальний мультфільм, заспівали веселу пісеньку про Святого Миколая.

/Files/images/bbloteka_ral/миколай 005.jpg

22 січня

День Соборності (день Злуки)

Українська мрія - єдність, свобода і незалежність. Основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити цю прекрасну частину земель всі її так звані сусіди прикриваючись «високими» інтересами, час від часу набувала цілком ясні обриси. Так сталося і на початку 1918-го. У цей січневий місяць у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Більш того на тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР - Західноукраїнська Народна Республіка. Вже до кінця року, в грудні 1918-го у Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реалії, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір. Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки» і 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений в Київській столиці на знаменитій Софійській площі.
Бібліотека Роганського академічного ліцею відзначила цей день інформаційним бюллетенем та виставкою печатних матеріалів, звідки відвідувачі зможуть дізнатися про історію цієї знаменної дати та значення свята для сучасної України.

/Files/images/bbloteka_ral/стенд-день собрності2.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 167