Тренінг-майстер клас “Роби як я!”

Під час війни люди переживають різні емоції й мають неоднаковий рівень стресу, адже кожен з нас перебуває в різних умовах, перебуваючи в прифронтових містах сходу, окупованих населених пунктах півночі та півдня, відносно безпечних тилових містах України та надійних європейських країнах.

Розуміючи це, педагогічний колектив вирішив на весняних канікулах, розвантажити дітей і поділитися з ними своїми практичними і корисними порадами, щодо того, як в наш не простий час для нашої країни, підтримати себе і один одного, подолати тривогу і страх, зняти напругу і стрес, залишатись в гармонії з тілом, як фізично, так і морально-психологічно. Для учнів 1-8 класів ми провели низку тренінгів і майстер класів, спрямованих на подолання стресу і зняття відчуття напруги, під загальним гаслом «Роби як я!».

Перший етап тренінгу «В здоровому тілі — здоровий дух». Цей напрям роботи був спрямований на те, щоб підтримати власне тіло в належному фізичному стані і тим самим знизити стрес кількома шляхами. Діти 5-6 класів мали нагоду ознайомитись з дихальними техніками, направленими на подолання тривоги і стресу, познайомились з технікою нервово-м’язової релаксації та технікою заземлення, аутотренінгом. Мали нагоду розібрати техніку, методику і практичне виконання деяких елементів хатха-йоги.

Другий етап тренінгу «Я художник — я так бачу». Цей етап був спрямований на розвиток дрібної моторики, творчості і креативу. Діти 1-4 класів поринули у світ творчості і мистецтва, малювали кольорових овечок, і доповнювали їх своїми побажаннями і мріями, ділились тими відчуттями, які наразі в них у душі. Діти 5-8 класів займались плетінням браслетів оберегів, які вони заряджали своїми позитивними емоціями і могли подарувати своїм близьким і рідним людям.

Третій етап тренінгу “Співають всі”. Спів — це не тільки мистецтво і розвага, це ліки яким не має рівних. Психологи стверджують: люди, які багато співають , живуть набагато довше за інших. Тож наші діти теж не сумували, а весело співали. Діти 1-4 класів співали багато дитячих, яскравих, теплих пісень, про дитинство, про добро, про щастя. Діти 5-8 класів більше обрали патріотичних пісень, про волю, про силу, про красу рідної Батьківщини.

Діти з майстер класів виходили зарядженні енергією і позитивом. Разом ми сила!

Також діти нашого Роганського академічного ліцею мали нагоду доєднатись до тренінгу, який проводив центр надання соціальних послуг Роганської ОТГ. Цей тренінг мав таке ж спрямування, розвантажити дітей та надати психологічну допомогу завдяки різним технікам і методам роботи в колективі.

Не забуваючи про постійну небезпеку, яка чатує на дітей на кожному кроці, було проведено єдиний урок з мінної небезпеки у рамках співпраці з Дитячим Фондом ООН (UNICEF) для учнів 1-4 класів з сертифікованим тренером. Діти мали нагоду ознайомитись з небезпечними предметами та знахідками на вулиці. Пригадали та повторили правила і дії під час виявлення вибухонебезпечних предметів.