Психолог - батькам

Шановні батьки учнів нашого ліцею, раді вітати вас на цій сторінці.
Тут ви знайдете психологічні поради щодо різноманітних ситуацій.

Нагадуємо, що ви можете звернутися до практичного психолога закладу з будь-якого питання, що стосується вашої взаємодії з дитиною, її психологічного стану чи особливостей, тощо за номером телефону: + 380 67 766 25 25 (+Telegram, Viber, WatsApp, Signal). Крім того, практичним психологом створено Телеграм-канал, де ви можете віднайти багато цікавої та корисної інформації.

/Files/images/psiholog/stend-sovety-roditelyam-1200x800.jpg

П'ять мов батьківської любові

Батьківська любов , як і всяка інша любов , має різні прояви. Ви можете безмірно любити свою дитину , але головне не те , що відчуваєте ви по відношенню до нього , а те, що він відчуває , чи усвідомлює він те, що ви його любите. На жаль , деякі батьки абсолютно не вміють показувати свою любов власним дітям . А тим часом , батьківська любов - дуже глибока й різноманітна. Психологи виділяють 5 " мов" батьківської любові , "говорячи " на яких батьки можуть повною мірою продемонструвати свою любов дитині .

Ці п'ять мов батьківської любові були описані сімейним психологом Гері Чемпеном . Розглянемо їх уважніше :

1 . Фізичний контакт .

Фізичний контакт між батьками і дитиною , це не тільки поцілунки , обійми і погладжування , але ще й просте дружнє поплескування по плечу , прогулянки за руку , жартівлива "боротьба" та інше. Фізичний контакт украй важливий для дітей , незалежно від статі. Отцям , які часто соромляться " сюсюкатися " з дитиною , потрібно пам'ятати , що відсутність найпростішого фізичного контакту з одним з батьків може згубно позначитися на психіці дитини надалі . Через фізичний контакт батьки передають дітям потужний емоційний позитивно забарвлений заряд.

2 . Заохочувальні слова .

Частіше хваліть дитину (про те , як правильно це робити , можете прочитати тут). Частіше говоріть йому , як ви його любите. Слова "Я тебе люблю " , звернені до дитини , благотворно впливають на дитячу душу. Поменше критики і грубих , образливих слів - будь-яке з них може дуже болісно поранити дитяче серце . Якщо навіть ви незадоволені поведінкою дитину, не опускайтеся до образ і різких закидів , просто поясніть дитині причину свого невдоволення .

3 . Безроздільна увага .

Проводьте з дитиною більше часу ! Причому , слід не просто брати дитину з собою кудись і потім не звертати на нього уваги , слід проводити час з дитиною в першу чергу якісно . І неважливо , чи йдете ви з ним до зоопарку або просто сидите на дивані , читаючи йому книгу . Показуйте дитині свою зацікавленість його життям , задавайте йому питання , але не лізьте насильно в усі області його діяльності - і у дітей повинні бути свої маленькі секрети. Запам'ятайте , що близькість звичайна ( ви сидите поруч з дитиною ) ще не дорівнює близькості душевної .

4 . Подарунки .

Подарунки не обов'язково купувати в магазині. Повірте , дитини порадує і камінчик з річки , особливо якщо ви розповісте про нього гарну історію. Не лінуйтеся , упаковуйте подарунки гарно - діти тягнуться до краси і набагато більш чутливі до естетики , ніж дорослі. Чим зосереджувати всю свою увагу на подарунках , приурочених до великих свят , частіше робіть дитині несподівані сюрпризи , які у виховних цілях можна приурочувати до позитивних досягнень дитини і підносити , як заохочення .

5 . Допомога .

Батьківська любов ще проявляється у формі допомоги дитині . Побутові клопоти й елементарна дбайливість також відносяться до цієї мови любові. Ви продемонструєте свою любов , якщо допоможете дитині прибрати в кімнаті іграшки не з перекошеним від невдоволення особою , бурмочучи, що він міг би вже все робити сам , а доброзичливо і з задоволенням.

Кожна дитина потребує одній мові любові більше , ніж в іншому. Хтось дуже любить обійматися і сидіти на руках , хтось обожнює , коли йому дарують подарунки , а хтось жити не може без балаканини з батьками про все на світі. Яким би не був ваш дитина , пам'ятайте , що демонструвати свою батьківську любов можна на 5 різних мовах , і краще користуватися ними усіма.

/Files/images/psiholog/33312935_199507364014246_4214720148516372480_o.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 151