Повернутися до звичайного режиму

/Files/photogallery/shcho_take_proforiyentaciya.jpg

“КОЖЕН ВОСЬМИЙ ПІДЛІТОК НЕ ЗНАЄ, ЧИМ ЗАЙМАТИСЯ В МАЙБУТНЬОМУ”

Професійна орієнтація – це зовнішня допомога людині свідомо обрати свою професійну траєкторію. Перший такий вибір дитина може зробити вже після закінчення дев’ятого класу школи – в 14–15 років. А це означає, що до того вона, як мінімум, має бути обізнаною із різноманіттям професійних можливостей.

Також до цього моменту молодій людині варто було б розуміти рівень своїх можливостей та талантів, щоби визначитися, у якій професії вона зможе максимально ефективно їх реалізувати.

«А ти вже знаєш, ким хочеш стати?» — таке запитання ставлять дитині дедалі частіше, коли вона переходить з класу в клас. Серед відповідей — від «не знаю» до різних версій, які змінюються з часом. Як бути із сумнівами та невизначеністю, і взагалі: чи потрібно переконувати випускника, що вибір попереду — не останній у його житті?

Вибір професії – досить серйозний та відповідальний крок, який ми починаємо робити ще зі старших класів школи. Саме там ми вже замислюємось про те, які галузі знань та сфери життя нам імпонують більше, а які ми категорично відкидаємо. Незважаючи на всю важливість вибору, від помилок не застраховані навіть дорослі люди, не кажучи вже про підростаюче покоління.

/Files/images/psiholog/2023-10-11-[19-34-10].jpg

Профорієнтація: Як вибрати професію? Інтерв'ю з психологом Вікторією Вероні / ZNOUA

Корисні ресурси з профорієнтації:

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПРОЄКТ З ПРОФОРІЄНТАЦІЇ ТА ПОБУДОВИ КАР’ЄРИ
тут можна:

- пройти профорієнтаційне тестування та визначити свою схильність до різних сфер професійної діяльності. Безкоштовно!
- отримати консультацію кар'єрного радника
- відвідати успішні компанії
- дізнатися про професію своєї мрії більше
- подивитись відео-лекції та пройти мультимедійні курси у форматі SCORM про тренди ринку праці в Україні та світі, твій тип особистості та багато іншого.

/Files/images/psiholog/2023-10-11-[16-36-54].jpg
ПЛАТФОРМА З ПРОФОРІЄНТАЦІЇ ТА РОЗВИТКУ КАР'ЄРИ Державної служби зайнятості

У даній версії платформи результати Ваших тестів будуть записані у Ваш профіль. В наступній версії платформи згідно з цими результатами Вам буде надано рекомендації щодо опанування професіями та окремими навичками, щоб досягти максимально високих результатів для досягнення Ваших цілей. Слідкуйте за оновленнями сайту!

/Files/images/psiholog/2023-10-11-[18-33-30].jpg
ПРОФОРІЄНТАЦІЙНИЙ ТЕСТ ВІД ДІЯ.ОСВІТА

Пройдіть тест, щоб дізнатися, які професії вам підходять
Тест містить 94 запитання
Орієнтовна тривалість проходження ~30 хв
Методологія: Тест MBTI вказує на вашу схильність до певного роду діяльності, але має виключно рекомендаційний характер.

Тестування покаже, як ви приймаєте рішення і сприймаєте навколишній світ.
Ви також зрозумієте, який вид діяльності приносить вам найбільше задоволення.
Це допоможе обрати майбутню професію

/Files/images/psiholog/2023-10-11-[18-35-24].jpg

Профорієнтаційний AI-бот на основі штучного інтелекту (ШІ).

З його допомогою користувачі зможуть зорієнтуватися у світі сучасних професій та отримати варіанти професій для свого майбутнього.

На відміну від альтернативних варіантів AI-бот від Projector передбачає 50% відкритих запитань та складається з двох частин: власне опитування та ознайомлення зі специфікою запропонованої професії. Що розлогішими й детальнішими будуть відповіді, то точнішою стане пропозиція AI-бота. AI-бот формує пропозиції серед професій у креативних та ІТ-індустріях.

Завдяки чатботу користувачі зможуть розібратися у світі креативних та ІТ-професій і обрати для себе вдалий вектор.

А ще — дізнатися про ті сфери, які наразі випадають з поля зору класичної профорієнтації (розробка, продуктовий та проєктний менеджмент, дизайн інтерфейсів, анімація), та про нішеві професії: SEO, PPC, аналітика, креативний копірайтинг та інші.

Створюючи AI-бот, команда Projector використала свою 8-річну експертизу зі створення навчальних програм у креативних та ІТ-сферах. Крім того, провели опитування серед спеціалістів відповідних напрямів та опрацювали їхні відповіді для кращого наповнення AI-бота.

/Files/images/psiholog/2023-10-11-[21-00-14].jpg

ПРОЄКТ «ПРОФКАР’ЄРА-UA»

Орієнтований на роботу з підлітками 13 - 18 років та їх батьками, що розглядають питання про подальше навчання та вибір майбутньої професії.Вчасний та комплексний підхід до профорієнтаційної роботи у школі, дозволяє запобігти наслідкам неправильного вибору.

У 2019 з незалежної оцінки Проєкти "Профорієнтатор Україна" і "Профкар'єра Україна" увійшли до Національного рейтингу "ТОП-100 видатних професіоналів України" і отримали Диплом "За видатну діяльність, інноваційний підхід в роботі і значний внесок в розвиток нашої країни і формування нових культурних і бізнес традицій в Україні "від EDAB EUROPEAN ASSOCIATION.

/Files/images/psiholog/2023-10-11-[21-34-01].jpg

Education USA:CO2502 З учнями про освіту та кар’єру

Онлайн-курс для вчителів старших класів, класних керівників, соціальних педагогів, шкільних психологів, молодіжних працівників та батьків

/Files/images/psiholog/2023-10-11-[21-36-39].jpg

Youtube-канал БФ «Школа Майбутнього»

Канал покликаний зробити мотивуючі лекції в рамках проєкту "Обери майбутне" доступними! Мета - щоб у кожного була можливість дізнатися формулу успіху людей, які досягли висот у різних професійних сферах!

Відео з лекцій виходять щотиждня, в кожному випуску є можливість знайти для себе відповіді на такі питання:

Як знайти світ шлях і стати успішним у кар'єрі?
Як знайти роботу своєї мрії?
Як зробити правильний вибір своєї професії?

Лектори - це професіонали в своїй сфері. Вони точно знають, що потрібно для успіху і готові поділитися своїм досвідом та навичками, аби підростаюче покоління мало можливість втілити все задумане.

/Files/images/psiholog/2023-10-11-[21-43-47].jpg

Youtube-канал «LUKI»

Представники різних професій розповідають, що їх бісить у їхній роботі.

Це чудовий спосіб дізнатися підводні камені кожної професії.

/Files/images/psiholog/2023-10-11-[22-08-41].jpg

Youtube-канал «НОВА ОСВІТА»

Відгуки про навчальні заклади, спеціальності, курси та професії Тут представники різних професій розкажуть про тонкощі кожної сфери, можливості кар'єрного зростання і свою зарплатню:)

/Files/images/psiholog/2023-10-11-[22-19-05].jpg

Список усіх професій, якісне спілкування та боротьба з апатією | Профорієнтація

Що робити, якщо батьки вирішують за тебе? | Профорієнтація

Як обрати професію?

Усі тонкощі складного вибору та поради для вступників та вступниць від HR-фахівчині, аспірантки НаУКМА Каті Рибалочки. Як зробити "саме той вибір" і віднайти сродну працю? На що варто звертати увагу та як "відчути себе"? Де отримати інформацію про університет та його екосистему? Які техніки та корисні ресурси допоможуть?

Як обрати професію?

/Files/images/psiholog/2023-10-11-[22-51-24].jpg

Щороку ліцей бере участь у Всеукраїнському уроці з профорієнтації

Всеукраїнський урок з профорієнтації: "Обери професію своєї мрії" 2023 Всеукраїнський урок з профорієнтації: "Обери професію своєї мрії"

Профорієнтаційний подкаст від Малої академії наук

Чи справді наука — це цікаво й перспективно?
Чи варто будувати кар’єру в цій сфері?
Як моя майбутня професія допоможе відбудовувати Україну?
На ці та багато інших запитань відповідають гості подкасту «Наукові теревені», який запустила Мала академія наук разом із партнерами в межах кампанії «#CVIDOMI: відбудовувати країну».

У першому сезоні про свою роботу та кар’єрний шлях розповідають неймовірні жінки, науковиці й інноваторки, які пов’язали професійне життя зі STEM-напрямками, тобто з природничими науками, інженерією, технологіями й математикою.

Подкаст «Наукові теревені» створено в межах проєкту «Трамплін до рівності», за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення, та Посольства Швеції в Україні.

/Files/images/psiholog/2023-10-11-[19-56-47].jpg

MON UKRAINE 9-11 класи. Спецурок. Як обрати майбутнюпрофесію?

Тамара Сухенко – психолог, автор книжи «Як обрати професіюмайбутнього»

У презентації до уроку показано ілюстрації, створені в межах проєкту «НАДзвичайні. Діячі України». Його створено спільно з мережею «Сільпо» та клубом ілюстраторів Pictoric.

Проєкт розкриває цінність кожної професії завдяки справжнім історіям людей: пекаря, продавчині, водія, сомельє та багатьох інших героїв.

9-11 класи. Спецурок. Як обрати майбутню професію? (Тиж.10:ПТ)

Кiлькiсть переглядiв: 834