/Files/images/2023-05-22-[23-39-33].jpg

ІНКЛЮЗИВНЕ ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ

Інклюзивне освітнє середовище — сукупність умов, способів і засобів для спільного навчання, виховання та розвитку здобувачів освіти з урахуванням їхніх потреб і можливостей.

Умови доступності КЗ "Роганський академічний ліцей" для навчання осіб з особливими навчальними потребами (ООП)

З метою забезпечення рівного доступу до освітніх послуг всіх учасників освітнього процесу в КЗ "Роганський академічний ліцей" створені відповідні умови для навчання осіб з ООП з урахуванням особливостей їхнього розвитку:

• забезпечення педагогічними кадрами, які володіють методиками роботи з дітьми з особливими освітніми потребами (практичний психолог, соціальний педагог);
  • створення сучасного, безпечного та комфортного освітнього середовища;
  • здійснення психолого-педагогічного супроводу;
  • східці для організації безпечного переміщення дітей обладнані поручнями;
  • територія шкільного подвір’я має вільний доступ для маломобільних груп населення;
  • розмір вхідних дверей дозволяє перемістити маломобільну людину до приміщення школи;
  • налагоджено співпрацю з батьками учнів з ООП.

Інклюзивні класи в КЗ «Роганський академічний ліцей»

У ліцеї відкрито два класи з інклюзивною формою навчання.

На підставі ПОРЯДКу організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.09. 2021р. № 957 та Примірного ПОЛОЖЕННЯ про команду психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами в закладі загальної середньої освіти, затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України від 08.06.2018р. № 609 для кожного учня з ООП організовано Команду психолого-педагогічного супроводу. Кожна команда проводить засідання мінімум тричі на навчальний рік. Ведеться відповідна документація. Адаптовано навчальні програми та плани, створено позитивний клімат шкільного середовища.

Про інклюзивну освіту – навчання осіб з ООП можна ознайомитися тут
Інформацію про те, як потрапити до ліцею на інклюзивне навчання можна знайти тут